Web Tasarım Ajansı Seçmek

Web Sitesi kurumsal kimliğinizi dijital alanda yansıtan en büyük aracınızdır. Bu noktada iyi bir web sitesi ile kullanıcıların akıllarında kalabilir, ürün veya hizmetlerinizi kolayca tanıtabilir hatta pazarlayabilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Sektör Tecrübesi: Sizin faaliyet gösterdiğiniz sektörde kaç adet web sitesi yapmışlar? yaptıkları web siteleri ne kadar büyük? bu ve bunun gibi bir çok soru irdelenmeli ve işin ehline güvenilmelidir.
  2. Konsept Tasarım: Hiç şüphesiz ki web sitenizin tasarımı, markanızı yansıtmalıdır. Markanızda kullandığınız renkler kullanılmalı, göz yormayan bir tasarım tercih edilmelidir. Tercihen şirketin antetli kağıdında ki renk tonları kullanılabilir.
  3. Yazılım Gücü: Hazırlanacak olan web sitesi yazılım açısından güçlü olmalıdır. Bulunamayan web sayfaları, yavaş açılan sayfalar bu ve bunun gibi sorunlar kullanıcı deneyimi açısından büyük sorun teşkil etmektedir. Web sitesi aynı zamanda kolayca yönetilebilmelidir. Hız testi için Google Page Speed servisini kullanmaktayız. Hazırladığımız web sitelerini yayınlamadan önce google page speed testini yaparız. Başarılı sonuçların ardından web sitesi yayınlanır.

web tasarım izmir

Web Standartları Nedir?

w3c

Her sektörde olduğu gibi internet sektöründe de belli standartlar var. W3C diye kısalttığımız bu servis, internet mimarilerinden bahsetmektedir. Dünya çapında kabul görmüş bir web sitesi istiyorsanız, internet siteniz mutlaka W3C web konsorsiyum onayından geçmiş olmalıdır. Bu konuyla ilgili test için. w3c testi yapabilirsiniz.

 

Gelişmiş Yönetim Paneli

yonetim paneli

Web Sitenizin geniş seçenekli bir yönetim paneli olmalıdır. Bu sayede web sitenizi sürekli güncelleyebilir ve kullanıcı deneyimini arttırabilirsiniz. Size ait Gelişmiş Yönetim Paneli’nden istediğiniz her an sitenizi güncelleyebilirsiniz. Üstelik sınırsız sayıda sayfa, metin, fotoğraf, video, içerik yükleyebilirsiniz. Bu sayede web sitenizi bir ajansa bağlı kalmadan kendiniz isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

 

Responsive Design

responsive tasarım

Aslında en önemli konu web sitenizin responsive yani duyarlı olmasıdır. Responsive design kelimesinden kasıt ise duyarlı tasarım’dır. Yani daha basit bir dille; web sitenizin tüm platformlarda düzgün bir şekilde çalışmasıdır. Web sitenize mobil cihazlardan, tabletlerden, laptop, masaüstü bilgisayar, akıllı tv de dahil olmak üzere tüm platformlarda çalıştırmasına yarayan bir mimaridir.

Responsive Design(Duyarlı Tasarım) Tüm medya ortamlarında sitenizin görüntülenebilmesine olanak sağlayan bir tasarım modelidir.

Profesyonel şekilde hazırlanan siteler tüm web tarayıcılarında(Explorer, Chrome, Firefox, Safari) aynı şekilde görünmelidir.

 

SEO Uyumu

seo uyumu

Pazarlama stratejileriniz doğrultusunda üst sıralarda çıkmak sizin için önemli bir konuysa SEO uyumunu atlamamanız gerekir. Hazırladığımız web siteleri seo kriterlerine tam uygunluk göstermektedir. Bu sayede web siteniz Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar ve müşteri kazanmaya başlarsınız.

 

Diğer bir konumuz olan iyi bir web sitesi nasıl olmalı inceleyebilirsiniz: